Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Svátek Svatého Patrika

Svátek Svatého Patrika

2021-03-11

Den Svatého Patrika má svou kulturní i náboženskou tradici. Slaví se 17. března a to nejen v Irsku, odkud tento svátek a slavnosti s tím spojené pochází, ale také v Kanadě, USA, Austrálii a jiných místech světa. 

17. března je v Irské Republice, v severním Irsku i v některých kanadských provinciích den Svatého Patrika státní svátek. Přestože se tato tradice s oblibou slaví i v ostatních částech Spojeného Království, není tam tento den oficiálním svátkem. 

JAK SE TENTO SVÁTEK SLAVÍ?

Jiný kraj, jiný mrav. To můžeme říci i o tomto dni. To co však tento svátek pojí ve všech místech světa je ZELENÁ BARVA kam se podíváte, zelené jídlo, zelené oblečení, zelené pivo. Dále TROJLÍSTEK, kterým Svatý Patrik popisoval lidem svatou trojici, TANEC a ZPĚV.

KDO BYL SVATÝ PATRIK?

Svatý Patrik, patron Irska, dle pověsti pocházel z Welsu, z římsko-britské bohaté rodiny. Žil na přelomu 4. a 5. století a podle deklarace, kterou Svatý Patrik sám sepsal, byl v 16 letech unesen do Irska. Jako otrok byl pastevec ovcí. Po 6 letech se mu podařilo uprchnout. Toto období ho přivedlo na cestu víry, cestu křesťanskou. Stal se tedy křesťanským misionářem v Irsku a poté i biskupem. 

Přeji vám krásný 17. březen 

Jana


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.