Chcete vědět o všem novém na našem webu? Přihlašte se ať Vám neunikne žádná novinka!
Kdo mě už alespoň trošku zná, tak ví, že jsem se kromě do svého muže zamilovala i do angličtiny. Stále studuji, stále zjišťuji nové zajímavosti a také stále předávám své znalosti dalším žákům, studentům i dospělým, kteří mají o angličtinu zájem. Kdo však navštěvuje mé lekce, tak také ví, že neučím jen anglickou gramatiku, ale také ráda studentům ukazuji fotky ze svých cest, vyprávím zážitky ze střetu s reálnou angličtinou a pokud to jde, tak studenti sahají nebo ochutnávají věci, o kterých se učí.
Stejně jako každý prosinec, tak i tento školní rok jsem pouštěla zájemcům prezentaci o tom, jak probíhají Vánoce ve Velké Británii. To, že Britové moc nevaří a tím pádem ani nepečou nikoho už snad moc nepřekvapí. Vždy se však zastavíme u fotky ,,MINCE PIE” (jedno z mála druhů britského vánočního cukroví). Děti i studenti volají: “Jé, linecký” - Ne, není to linecké. Vím, že není, vím jen, že je to košíček plný bůhví čeho. Přiznávám ale, že nevím jak chutná. Vyprávím o tom a nevím jak to chutná? To tedy ne! Rozhodla jsem se tedy, že kromě toho, že zjistím jak chutná “Mince Pie”, tak košíčky i sama podle receptu vyrobím a samozřejmě nabídnu svým klientům :)
Jdeme na to:
Při čtení návodu na vaření “MINCEMEAT” (náplň do košíčků MINCE PIE, která se původně skládala z mletého masa a nyní je to kombinace ovoce a koření) se mi kroutí pusa - zázvor, nové koření, muškátový oříšek a do toho jablko s pomerančem? Rychle jsem však změnila názor, když typicky vánoční vůně začala prostupovat naším domem. Po provaření a promíchání s brandy, jsem se začala opravdu moc těšit, až se náplň uleží, použiji ji do košíčků a cukroví poprvé ochutnám.
Britsko-český recept na MINCEMEAT najdete zde: