Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Land´s End

Land´s End

2020-11-14

Nejzápadnější bod Cornwallu a zároveň celé Anglie. Nádherný výběžek anglické pevniny plný skalnatých útesů, vzácných zvířat a dechberoucí přírody. To je Land’s End. 

Nikdo by neměl na tomto místě minout ikonu Cornwallu, jímž je rozcestník.  Na tomto rozcestníku uvidíme vzdálenosti od různých míst světa a také vzdálenost z místa Land’s End do skotské vesničky John o' Groats. Jedná se o trasu přes celou Velkou Británii od jihozápadního bodu na severovýchodní bod. Rozcestník ukazuje délku 874 mil což by mělo být 1407 km.

Za menší poplatek si můžete i Vy do rozcestníku zapsat název Vašeho bydliště, vzdálenost od něj a u rozcestníku se vyfotit. 

První bod Anglie - Britská vlajka

Land's je také úžasné místo pro trávení celého dne se svou rodinou. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Tento rekreační komplex Vám nabízí kromě nádherné krajiny a procházek po pobřeží: rozlehlé dětské hřiště, interaktivní zábavné a vzdělávací prohlídky, 4D kino, zvířecí farmu aj. 

Příznivci příběhů ovečky Shaun a vynálezců Wallace & Gromit budou jistě nadšení z možnosti prohlídky jejich obývacího pokoje, dílny, známé rakety nebo také mohou hlídat celou farmu ovečky Shaun.

foto zdroj: https://landsend-landmark.co.uk/attractions/aardman-presents-a-grand-experience/

Kdo má raději historii, může se vydat na pátrání po legendě o meči Krále Artuše. 

foto zdroj: https://landsend-landmark.co.uk/attractions/arthurs-quest/

Po dni plném zábavy zde na Vás čekají restaurace, hospůdky, kiosky a také známý First and Last house - první bod, který uvidíme z moře při připlutí do Anglie. Najdete zde také možnost ubytování. 

Určitě je to tedy místo, které stojí za návštěvu.


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.