Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
York - Výrobna čokolády

York - Výrobna čokolády

2021-06-10

Muzeum čokolády - York’s chocolate story

Město York nabízí mnoho krásných míst, zajímavostí, galerií i historických památek. My se ale dnes seznámíme s velmi zajímavým a moderně pojatým muzeem čokolády - York’s chocolate story. 

Komentovaná prohlídka o historii čokolády v srdci městě York v Anglii, vhodná pro děti i dospělé, která vypráví příběh o prvních pokusech výroby i vývoji továrny. 

V průběhu této prohlídky zjistíte, jak se z kakaových bobů stane tabulka čokolády,  ochutnáte prvotní kakaový nápoj, seznámíte se s fázemi výroby čokolády, naučíte se testovat kvalitní čokoládu jako odborník a v neposlední řadě si sami jeden kousek čokolády vyrobíte. 

Díky moderním technologiím se ocitnete v období před několik tisíci lety, jindy se stanete součástí konverzace živých obrazů jako ve filmu Harryho Pottera. Děti pomocí interaktivní technologie rozhýbají celou továrnu. 

Prohlídka končí přibližně po hodině a 15 minutách v obchodě této továrny, kde si můžete zakoupit nejen výrobky KitKat, Polo nebo After Eight, ale také čokoládové suvenýry typické pro Anglii. 

Továrna na čokoládu jedno z míst, které určitě stojí za Vaši návštěvu. yorkschocolatestory

Na další toulky Velkou Británií se na Vás příště zase těší

Jana


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.