Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Co navštívit v Oxfordu a nenajde to v průvodci?

Co navštívit v Oxfordu a nenajde to v průvodci?

2020-08-08

Vítám Vás milovníci angličtiny a cestování v druhé části našeho výletu po Oxfordu. 

V první části jsme se spolu vypravili po budovách světoznámé oxfordské univerzity a ukázali si nejznámější cíle turistů. Oxford má však i své skryté krásy a za nimi se vypravíme dnes. Pokračujme tedy v procházce a ukažme si můj tip č. 6

 

Tip č. 6 - OXFORD CASTLE & PRISON

Oxford Castle & Prison - středověký hrad, jehož jedna část ještě do nedávna sloužila jako vězení. Nesmíte si ale pod názvem ,,hrad” v Anglii představovat něco podobného jako ,,hrad” v České republice. Co je vidět na fotkách je vlastně to samé možné vidět i ve skutečnosti. Z vězení je nyní udělaný hotel, v dalších částech naleznete galerii a restaurace. Pohled na hrad zvenčí je však krásný.

Oxford mound - Oxfordský kopeček blízko hradu

 

Tip č. 7 - JÍZDA NA PRAMICI

K Oxfordu neodmyslitelně patří i plavba na řece Temži. Pokud se budete místních ptát po plavbě na těchto pramicích, určitě nepoužívejte slovo ,,sail" (plavba). V Oxfordu je totiž pro plavbu typické slovo ,,punt". Setkáte se tedy s názvy ,,Oxford punting" nebo ,,Punting in Oxford" :)

Tip č. 8 - VESLAŘSKÝ KLUB

Pokud nemáte v lásce pomalé plavení se na pramici, ale raději byste rychlou svižnou jízdu, tak určitě stojí za to navštívit místní veslařský klub. Základní kurzy veslaření jsou k dispozici i nečlenům klubu, turistům. 

Tip č. 9 - POULIČNÍ TRHY

Máte zájem o čerstvé ovoce nebo nějaký kousek z blešího trhu? Každý čtvrtek můžete navštívit trhy na náměstí ,,Gloucester Green Town Square".

 

Tip č. 10 - MĚSTSKÉ TRHY

Nechce se Vám čekat až do čtvrtka na pouliční trhy? Nemusíte. Oxfordští obyvatelé jsou právem hrdi na své každodenní trhy pod střechou, které jsou známé pod názvem ,,The Covered Market". Tyto trhy mají dlouholetou tradici. Tento krytý trh byly poprvé otevřen roku 1774. Na trh vede několik vchodů z více ulic. Jednou z nich je například ulice ,,Market Street".

 

Tip č. 11 - CHLÉB

Místní trhy jsou plné obchůdků s oblečením, dárkovými předměty a především potravinami. Tak u jídla ještě chvilku zůstaneme. Máte v plánu pobýt v Oxfordu delší dobu? Nejspíš Vám tedy po čase začne chybět český chléb. Nejpodobnější varianta českého chleba se prodává (co jsem tedy já našla) v nákupním centru v tomto obchodě.  Tak ať Vám chutná :)

 

Tip č. 12 - PRINCEZNIČKA NA HRÁŠKU

Princeznička na hrášku - Na první pohled možná tento název pohádky nijak nesouvisí s Oxfordem. Kdo má však toto město dobře prošlápnuté, tak ví, že pohádkový hrášek, který dávali princezně pod několik duchen, najdete právě zde. V ulici ,,Pembroke”  nedaleko centra najdete ve zdi na královském polštáři položený právě tento hrášek.

Tip č. 13 - VÍLA ZVONILKA

Jste na výletě v Oxfordu se svými dětmi? To jste se nejspíše šli podívat na hrášek z pohádky z mého tipu na výlet č. 12. Pokud mají Vaše děti rády moderní animované pohádky, tak se stavte v malém obchůdku právě v té samé ulici ,,Pembroke”. Můžete si tam totiž zakoupit magický prášek od víly Zvonilky. 

Krás v Oxfordu a jeho okolí je zajisté mnohem více. Vypsala jsem Vám 13 tipů, které mne zaujali nejvíce. Pokud i Vy máte své tipy, které stojí za návštěvu v tomto městě, napište mi prosím na FB, PINterest, Instagram nebo Twitter a výčet tipů můžeme společně rozšířit :)

Těší mě, že jste se četbou dostali až sem a určitě se spolu zase setkáme u dalšího krásného místa ve Velké Británii :)

Jana


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.