Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Hrad v moři - to je St Michaels Mount

Hrad v moři - to je St Michaels Mount

2021-07-13

Hrabství Cornwall je takový malý svět ve světě, lépe řečeno v Anglii. Nádherné pláže plné surfařů i ostré útesy drsného rázu. Já tento kus pevniny prostě miluji, nabízí tolik úžasných a zajímavých míst. Jedním z mnoha míst, které jsem v Cornwallu navštívila byla Hora svatého Michaela v zálivu Mount’s Bay.

Ostrov s hradem a kaplí se nachází přibližně 11 km východně od města Penzance. Dojít na něj můžete také pěšky podél pobřeží. Tato cesta z Penzance Vám zabere něco přes hodinu chůze.

Hrad leží na vrcholu přílivového ostravu, který není přemostěn. Jedná se tedy o zvláštní úkaz, kdy při odlivu se můžete na hrad dostat pěšky po dlážděné cestě ……

…. a při přílivu musíte nasednout do motorového člunu a nechat se odvést jako jsem to udělala já. Po příchodu či příjezdu Vás čeká strmá cesta k hradu plná krásné přírody.

Výšlap za ten nádherný výhled z vrcholku hory ale stojí! Za slunného počasí můžete i za přílivu vidět potopenou cestu, která ihned při prvním odlivu opět ožije.

Před vstupem do hradu si zvolíte druh prohlídky - s průvodcem či bez - a prohlídka může začíst. O proti prohlídkám hradů v České republice se můžete (pro mě nepochopitelně) všeho dotýkat. Navštívit můžete hrad i kapli.

Podrobnosti o vlastnictví i historii hradu najdete na stránkách: stmichaelsmount.co.uk nebo ještě lépe, když sami přílivový ostrov navštívíte :)

Mějte se krásně a příště se na Vás budu těšit na jednom z dalších nádherných míst Velké Británie.

 

Jana


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.