Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Divoká příroda ve Skotsku

Divoká příroda ve Skotsku

2021-06-02

Zdroj úvodní fotky: Photo: Paul Messenger/Shutterstock

Skotská vysočina (Scottish highland) nabízí pestrou přírodní scenérii složenou převážně z ostrůvků, jezer (lochs) a horských údolí (glens). Tato krajina je všeobecně známá především díky jezeru Loch Ness, kde můžeme podle pověsti spatřit Lochnesskou příšeru. 

                                                                                          Zdroj: Wikipedia

My se však dnes zaměříme zejména na divokou přírodu, která je v této oblastí přinejmenším zajímavá. O místní faunu i flóru je však potřeba se starat a chránit ji. Z tohoto důvodu ve Skotsku v současné době existuje 43 národních přírodních rezervací, které pokrývají 154 262 hektarů půdy (méně než 1,5% rozlohy Skotska). 

                                Photo: Lukasz Pajor/Shutterstock

Co tedy v této oblasti můžeme spatřit?

Přírodní rezervace Highland Title at Glencoe Wood i další oblasti skotské vysočiny nabízí nádhernou škálu rostlinných a živočišných druhů. Najdeme zde mokřady, lesy i pobřežní útesy. 

Skotsko je také synonymem divoké zvěře. Jeho vřesoviště pokrytá rašelinou, tyčící se hory a skalnaté pobřeží jsou plné rozmanité sbírky výjimečných tvorů. 

Na obloze lze spatřit řadu působivých zvířecích obyvatel, včetně orla mořského a sokola stěhovavého, zatímco skotské pobřeží a vody jsou domovem různých druhů, jako je například tuleň šedý a delfín skákavý. Mezi suchozemská zvířata, která můžete v této oblasti spatřit patří majestátní jeleni, veverky obecné, kuny a skotské divoká kočky.

Bohužel 1 z 11 těchto druhů hrozí ve Skotsku vyhynutí. 

Mým zdrojem většiny fotografií je organizace Highlandtitles.com, která se tuto přírodu snaží pomocí dobrých lidí zachránit. Jistě se shodneme a tom, že přijít o takovouto krásu by byla velká škoda.

Jana


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.