Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Jak vypadá moderní knihovna?

Jak vypadá moderní knihovna?

2021-11-15

Miluji angličtinu - to je jasné :) Ale krom toho také knihovny a ty zahraniční především.

Při studiu na jazykové škole ve městě Newcastle Upon Tyne jsem si ihned první den vyhlídla nádhernou městskou knihovnu. Moderní budova, výhled na celé město, přístup pro každého a především ticho a klid na studium či četbu. Ideální místo pro mě. 

V přízemí pětipatrové budovy najdete informativní centrum, kde si můžete zakoupit drobné předměty, mapy aj., také se zde nachází kavárna s jídelnou, kde se můžete v suchu a teple najíst, napít a strávit zde polední volno,  a především několik pater literatury, čtenářských a studijních koutů, části na poslechy vypůjčených nebo vlastních audio nahrávek, a další a další prostory k trávení volného času. 

V této knihovně jsem využívala všech nabídnutých možností. Zajímalo mě taky, jak místní vidí nás čechy a jak je jim náš stát prezentován. Našla jsem si tedy informace o naší republice a dozvěděla jsem se, jaké máme rádi pivo a co rádi jíme. Pravdou ale je, že dost věcí z jídelníčku na našem stole doma nenajdete :)

Jedna strana budovy je celá prosklená. Nádhera, až z toho jde mráz po zádech. Ke konci svého pobytu v tomto městě jsem si však všimla, že skla nejsou polepena jen tak nějakými nápisy. Celou knihovnu totiž provází příběh, skrytá hádanka. V každém patře jsou skla polepená odpověďmi na otázku, kterou máte sami vyluštit.  Tyto odpovědi vytvářeli sami lidé tohoto města. Vyjadřovali tím svůj názor a pohled na určitou věc. Když přijdete na otázku, také přijdete na to, že máte nad čím přemýšlet. Odpovědi jsou totiž tak odlišné .... A přitom všechny jsou pravdivé.

                                                       Co bylo položeno za otázku?

 


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.