Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Postcrossing

Postcrossing

2021-04-27

Jak si zlepšit angličtinu? Dlouho jsem nad touto otázkou přemýšlela. Poslechy, četba všechno je super a určitě je to pro zlepšení angličtiny důležité. Pořád ale hledala ještě ,,něco”. Jednou jsem tedy díky brouzdání po internetu narazila na možnost zlepšit si angličtinu pomocí posílání si pohledů s lidmi po celém světě. 

Postcrossing.com je celosvětově známá stránka, kde u registrace uvedete jazyky, kterým si chcete dopisovat už můžete obdržet adresu, na kterou můžete poslat svůj první pohled. Jakmile je Váš první pohled doručen můžete i vy čekat na pohled o nějakého poštovního kamaráda. Je to naprosto úžasný a vzrušující pocit, když píšete například někomu do Austrálie a Vy sám/sama získáte pohled třeba z Číny. 

   

Do profilu na stránkách postcrossingu můžete uvést co byste se rádi v pohledu dozvěděli, na jaké téma si přejete mít obrázek a další. 

Já osobně jsem vždy prosila o  uvedení aktuální teploty a počasí v daném místě, protože je zajímavé dostávat v prosinci pohledy odeslané před týdnem z míst, kde je např. 31°C a naopak v červenci pohled se sněhem a chladem :)

Když obdržený pohled vždy vyfotíte a zaregistrujete, vytvoří se Vám mapa obdržených a odeslaných pohledů. Odesílající se tím dozví, že jeho pohled v pořádku dorazil a vy máte před sebou přesný přehled o tom, do kterých všech koutů světa se Váš pohled dostal, kolik kilometrů Vaše pohledy dohromady urazily, kolik zemí jste takto navštívili aj. 

Díky této zábavě si procvičíte čtení i psaní v anglickém jazyce i znalosti z celého světa. Pokud se tedy i Vám tento staromódně-moderní styl osvojování si angličtiny či jiného jazyka líbí, přidejte se i vy do seznamu milovníků postcrossingu.

 

Jana


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.