Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Angličtina z celého světa

Angličtina z celého světa

2022-10-04

Video s přáním “I wish you a wonderful day” vzniklo po dlooouhém vymýšlení něčeho speciálního pro Vás. Jsem docela perfekcionista a s ledačím se nespokojím.

Při svém letním pobytu v Norsku jsem potkala Saru, která žije se svým mužem na farmě Alfheim farm nedaleko švédských hranic. Sara a Kieran tvoří naprosto skvělý projekt soběstačného komunitního žití a Sara o tom točí videa pro jejich youtube kanál. Nejednou jsem ji mohla sledovat při práci a inspirovalo mě to… Prve jsem měla rozjednaný plán, že s ní natočím rozhovor o angličtině v Norsku. Norové totiž všeobecně mají úroveň angličtiny hodně vysokou a anglicky se domluvíte snad všude. Nicméně okolnosti nám nějak nepřály a tak jsme natáčení stále odkládaly.

Mezitím mi v hlavě vykrystalizoval další nápad - chtěla jsem něco s přesahem. Ne jen tak obyčejné video, kterých je všude plno… Chtěla jsem něco speciálního, něco co přispěje k dobru a změně ve světě. Vím, velké ambice. Nicméně se zrodil menší projekt, který jsme s Vámi nedávno sdíleli.

 

Podstatou videa je hned několik věcí:

•ukázat světu nádherný lidi s obrovským srdcem a šířit lásku a radost

•nějak zaznamenávat významná setkání mých cest a spojovat lidi dohromady

•přidat světu něco hezkého, laskavého co může obohatit každého z nás

 

Je to jen jedno (zatím krátké) video, ale doufám, že Vám udělá radost, tak jako mně… :)

 

V plánu je v natáčení pokračovat a průběžně video rozšiřovat, tak snad mi má přelétavá povaha nezmaří plány :) Znáte to, “jestli chceš Boha rozesmát, řekni mu o svých plánech”…

 

Dalším významným aspektem tohohle videa vytvořeného speciálně pro MilujemeAngličtinu.cz je snaha o vytvoření jakési “přehlídky” přízvuků ze světa, aby si studenti angličtiny mohli rozšiřovat obzory a hravou formou poznávat nové věci. Můžete si zkusit video přehrát pomaleji a naslouchat rozdílům ve výslovnosti nebo hádat národnosti… Uznávám, že většina lidí ve videu má perfektní úroveň AJ, a tak o to větší výzva to bude! 

Já Vám ale ráda i prozradím kdo za tím vším stojí… Bude mi ctí.

Tak pokud se chcete nechat podat, pak si můžete rovnou přečíst odpověď 

 

Prvním ve videu je Kanaďan Kieran, další je Sara z Norska, dál Vám wonder-full day přeje Nor Ebbe, po něm francouz Patrice a v Portugalsku žijící Angličan Rob. No a nakonec má maličkost. Jsem zvědavá koho dalšího cesty přivedou :)

Dejte nám vědět jak se Vám video líbí, ráda od Vás “uslyším”!

A pokud chcete do díla přispět, můžete nám napsat :)

 

Martina

 


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.