Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
5 důvodů, proč se určitě angličtinu nenaučíte!

5 důvodů, proč se určitě angličtinu nenaučíte!

2021-09-03

   BOJUJETE

Chcete se naučit nový jazyk, ale už teď víte, že Vám to nepůjde a bude to strašný “vopruz”. Proč mají tolik časů? Proč nemají jako my pouze tři? Stejně budu používat jen ten minulý, přítomný a budoucí. Oni pochopí co chci říct. Jsou na hlavu, když jich mají tolik…. - Skvělý způsob, jak se jazyk nikdy nenaučit

S cizím jazykem nebojujte. Snažte se na něm najít něco atraktivního, zajímavého, prostě si ho oblíbit. Zjistíte, že nakonec najdete mnoho věcí, které jsou lepší a praktičtější než má čeština. Témata, která Vás zajímají i v češtině si hledejte v angličtině. Máte raději učení se z aplikací na tabletu či mobilu? Proč ne -  najděte si výuku či opakování na netu. Rádi čtete? Začněte tedy s knihami Vaší úrovně. Nebojte, i začátečník si přečte celou knihu.

 

 ZÁVODÍTE

On se naučil anglicky za rok, tak já to stihnu taky. Každý den u toho budu sedět dvě hodiny a mám vypočítané, že jednu učebnici za tři měsíce dám! Jestli ne, tak už na ten jazyk opravdu kašlu!

Určitě nezávoďte, nedávejte si časové limity či ultimáta. Docílíte tím naopak toho, že přestřelíte začátek a vytvoříte si k jazyku absolutní nechuť - nemluvě o téměř nulovém udržení znalostí.

Přijměte nový jazyk jako každodenní součást Vašeho života. Stejně jako jste si vytvořili zvyk každé ráno si udělat kávu, vyčistit si zuby nebo si jít zaběhat, tak stejně tak si vytvořte zvyk si pravidelně něco přečíst v angličtině, udělat si pár cvičení nebo se podívat na miniseriál s anglickými titulky. Vracejte se k tomu co už jste dělali, opakujte si, procvičujte,…

 

 DRTÍTE SE JEN SLOVÍČKA A GRAMATIKU

Teď bereme téma ,,dovolená” tak se k tomu musím naučit 30 slovíček a budoucí čas! Budoucí čas mi moc nejde. Těším se až začneme další lekci a konečně budu moci ten čas vypustit z hlavy. Bude tam zase jiný čas a jiná samostatně stojící slovíčka, ty mi půjdou určitě líp.

Kdo nezná slovíčka a gramatiku, nesloží pořádnou větu, to je jasná věc. Napadlo Vás ale hledat mezi všemi anglickými časy souvislost? NEučit se jeden čas po druhém, ale chápat souvislosti? Proč těch časů mají tolik a k čemu je to dobré? Víte, že díky tolika časům můžete jednou větu vyjádřit více myšlenek?

Všimli jste si také, že když se učíte slovíčka samostatně, tak je pak vlastně vůbec neumíte zapojit do věty? Měli byste se tedy slovíčka učit již v souvislých větách :)

 

 SNAŽÍTE SE O DOSLOVNÝ PŘEKLAD

To mají tak chabou slovní zásobu, že ani nemají překlad pro tohle naše slovo? Jak to teda jako řeknou?

Tohle když si ale přeložíš do češtiny, tak to vůbec nedává smysl. Takhle přece nikdo nemluví.

Naučit se cizí jazyk není o doslovném přeložení slovíčka za slovíčkem. Je to jiný jazyk jiného národa. Mají tedy odlišné vyjadřování se a určitě se nejedná o doslovný překlad čehokoliv. Nesmíte si v hlavně sesumírovat jak zní česká věta a pak jí předělat do anglické verze. Nikdo by Vám totiž moc nerozuměl. Zkuste raději přemýšlet trošku více anglicky a pak bude Vaše angličtina o 100% lepší :) Kniha “Angličtina narovinu”, která je u nás i k zapůjčení, Vám pomůže pochopit, proč jsou anglické věty poskládané jak jsou a další užitečné informace. Trénování dělá mistry a Vy to určitě zvládnete!

 

 NESNÁŠÍTE BRITY

Jsou fakt divný. Do čaje si lejou mlíko, jejich vtipy nejsou vůbec vtipný a do práce a školy si chodí až na devátou. Jako to neumějí vstát dřív? A stejně to jsou suchaři. Nedivím se, že jsou tak odlišní, když je Anglie až někde daleko v Americe.

Nesnášíte Brity? Tak se neučte jejich jazyk.

Pokud ale přece jenom chcete tu angličtinu zvládat, zkuste nejdříve pochopit britské zvyky a mentalitu. Ano, jsou od nás odlišní, ale není se čemu divit. Prožili jinou historii, mají jiné zkušenosti, bydlí v jiné geografické oblasti,… Přesto je však můžeme pochopit a možná se od nich i něco naučit.

 

Nyní to vezmeme pozpátku a řekneme si tedy, jak se anglicky naučit:

  • Nejdříve se něco naučte o britském národu. Umístění na mapě, historie, zvyky, ..
  • Pochopíte pak, proč věty a slovíčka nelze překládat doslovně. Budete totiž vědět, že angličtina je jiná, protože na složení věty Britové pohlížejí jinak.
  • Poté Vás pak ani nenapadne učit se časy a gramatické jevy samostatně. Všechno se vším totiž souvisí.
  • Přestanete tedy závodit a zapojíte učení jazyků do své každodenní rutiny.
  • Proč tedy s učení bojovat? Není důvod...

 

...... Jana


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.